Radca prawny Częstochowa

sprawy rodzinne, obsługa firm


Kancelaria Radcy Prawnego Anety Duma z siedzibą przy ul. Dąbrowskiego 9 w Częstochowie, świadczy usługi prawne w zakresie kompleksowej obsługi prawnej przedsiębiorców, poczynając od przedsiębiorców jednoosobowo prowadzących działalność gospodarczą, przez spółki cywilne, osobowe, aż po spółki kapitałowe. Kancelaria prawna udziela również pomocy osobom fizycznym, szczególnie w sprawach cywilnych i rodzinnych. Kancelaria posiada doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej jednostek samorządu terytorialnego. Kancelaria współpracuje ze sprawdzonym i zaufanym zespołem adwokatów i notariuszy.
Więcej

About
4 lata doświadczenia

Zakres usług

<

Aktualności

OGRANICZENIE PRAW RODZICIELSKICH, W JAKICH PRZYPADKACH MOŻE ONO NASTĄPIĆ?

OGRANICZENIE PRAW RODZICIELSKICH, W JAKICH PRZYPADKACH MOŻE ONO NASTĄPIĆ?

Władza rodzicielska może również zostać ograniczona poprzez decyzję sądu rodzinnego z urzędu. Przesłanki do tego mogą zostać dostarczone do sądu między innymi z sądu karnego bądź od każdej osoby, która dostarczyła informacji na temat krzywdy dziecka. Przyczyny ograniczenia władzy rodzicielskiej z urzędu mogą być różne np., zaniedbanie obowiązków wychowawczych, zaniedbanie rozwoju dziecka, porzucenie, nadużywanie władzy rodzicielskiej poprzez przemoc fizyczną i psychiczną, brak zainteresowania dzieckiem, wyjazd za granicę i pozostawienie dziecka bez opieki.

ZMIANY W ROZWODACH PLANOWANE NA 2019 ROK

ZMIANY W ROZWODACH PLANOWANE NA 2019 ROK

W projekcie ustawy o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw, została przewidziana nowa instytucja tj. Rodzinne postępowanie informacyjne. Zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi rozwodu małżonkowie otrzymają miesiąc na przejście przez obowiązkową mediację prowadzoną przez prawników lub psychologów. Celem postępowania jest pojednanie małżonków, a w braku możliwości takiego pojednania wypracowanie porozumienia o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej nad wspólnymi małoletnimi dziećmi, kontaktach rodziców z dziećmi oraz wysokości alimentów.